Portal Miasto

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać dla alergika?

Dziś ludzie muszą żyć w warunkach silnie zanieczyszczonego powietrza. Najgroźniejsze dla ludzkiego zdrowia cząsteczki PM 2.5, to poważne wyzwanie dla układu oddechowego. Między innymi to właśnie na skutek ich oddziaływania astma i alergia stały się chorobami cywilizacyjnymi. Dobry oczyszczacz powietrza może oczyścić powietrze w domu, ale tylko wtedy, gdy jego parametry są dostosowane do potrzeb alergików i astmatyków.

Jonizowanie powietrza

Technologia jonizacji powietrza polega na poddawaniu atomów azotu i tlenu oddziaływaniu cząstek, które nadają im właściwości elektrostatycznych. Dzięki nim są one zdolne do efektywnego rozkładu substancji organicznych wchodzących w skład bakterii i grzybów. Co ważne, uaktywnione elektrostatycznie cząstki są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Technologia jonizacji jest szczególnie wskazana dla osób cierpiących na astmę i alergię, gdyż wyklucza ona ryzyko wystąpienia powikłań wynikających z oddziaływania kurzu, pyłu i roztoczy.

Filtr elektrostatyczny HEPA

Obowiązkowym elementem wyposażenia każdego, antyalergicznego oczyszczacza jest filtr elektrostatyczny HEPA. W przeciwieństwie do tradycyjnego filtra jego włókna są elektrostatycznie naładowane, dzięki czemu przyciągają one cząstki kurzu, zachowując skuteczność wynoszącą 99.7 procenta. Co więcej, zastosowanie elektrostatycznych włókien pozwala zwiększyć ich rozstaw, co przedkłada się na wzrost efektywności przepływu powietrza.

Duża wydajność, duży zasięg

Stworzony dla alergików i astmatyków oczyszczacz powietrza musi zapewnić użytkownikowi maksymalną wydajność. Dobrej jakości sprzęt potrafi oczyścić powietrze w pomieszczeniu o powierzchni około 50 m2. Najlepsze oczyszczacze zapewniają maksymalną wydajność na poziomie do 80 m2. Należy jednak pamiętać, że w domach lub mieszkaniach o dość rozbudowanej strukturze, skuteczność oczyszczacza może być nieco mniejsza.

Zestaw wielofunkcyjnych czujników

Funkcjonalny, chroniący przed alergenami oczyszczacz powinien posiadać rozbudowany zestaw czujników. Muszą one wykrywać zarówno pył PM 2.5, jak i pozostałe alergeny, w tym pyłki, wydzieliny roztoczy itd. Co ważne - czujniki te pozwalają również wykryć cząstki zapachowe. Dane z czujników płyną do mikroprocesora, który przetwarza je na sygnał elektryczny biegnący do wyświetlacza. Na tej podstawie kolor wyświetlacza się zmienia, wskazując tym samym aktualną jakość powietrza.

Podsumowując, dobry oczyszczacz powietrza potrafi nie tylko zatrzymać alergeny, ale też wyeliminować je za pośrednictwem dobrze znanych człowiekowi praw fizyki.

Powiązane artykuły

Co to jest roll up reklamowy i ile kosztuje jego wyprodukowanie?

Reklama to siła napędowa wielu działalności gospodarczych. Bez niej trudno jest dotrzeć do potencjalnych klientów i zwiększyć swoją sprzedaż. Istnieje wiele form reklamy, ale jedną z najbardziej ef...

4 czerwiec 2024 /
DR
Czytaj więcej

Jak masowo wysłać SMS do wielu osób jednocześnie?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak skutecznie dotrzeć do dużej grupy odbiorców za pomocą jednego kliknięcia? Czy jest to możliwe? Odpowiedzią na te pytania jest: tak, dzięki technologii i rosn...

4 czerwiec 2024 /
PW
Czytaj więcej

Znaczenie etykietowania w logistyce magazynowej - identyfikacja, śledzenie i zarządzanie towarem

Logistyka magazynowa to niezwykle skomplikowany proces, który wymaga precyzyjnej organizacji i zarządzania. Właściwe etykietowanie produktów to klucz do efektywności operacji magazynowych, a także...

4 czerwiec 2024 /
RH
Czytaj więcej